Kategorie: Rybičky | Autor: Bc. Kassalová Simona |
SE SOKOLEM DO ŽIVOTA

Tento nejkomplexnější projekt pohybové gramotnosti pro děti od 3 do 6 let učí děti vnímat pohyb jako přirozenou součást života a je pod záštitou MŠMT. Rozvoj pohybové gramotnosti patří mezi základní pilíře stejně jako rozvoj řeči, myšlení a poznání. Motivací je pro děti Sokolík Pepík a další postavičky zvířátek. Děti trénují základní pohybová cvičení, obratnost, dovednosti s míčem, rozvíjí poznání a zkouší netradiční činnosti. Naše mateřská škola je do projektu zapojena druhým rokem a je přihlášena do dalšího ročníku ve školním roce 2020/2021. Každé dítě má svůj vlastní sešit, kam si zaznamenává své úspěchy a splněné úkoly pomocí samolepek. S dětmi cvičíme nejen v mateřské škole, ale s předškoláky docházíme pravidelně také do tělocvičny na ZŠ Jižní Žatec. Po úspěšném zakončení a splnění úkolů děti obdrží odměnu v podobě diplomu, medaile a drobných dárkových předmětů.